Tłumacz

piątek, 17 czerwca 2016

8 rzeczy które musisz sprawdzić przed wyjazdem na wakacje część 1

Wiele osób z nas już zaplanowało urlop wakacyjny lub zrobi to na dniach. Na pewno będziemy chcieli wyjechać gdzieś dalej i odpocząć regenerując siły na kolejny rok. Większość z nas wybierze podróż samochodem, dlatego powinniśmy się do niej przygotować odpowiednio, aby w trakcie wakacji nie wracać na lawecie do domu czy szukać mechanika w małej mieścinie. Zapoznajcie się z naszym artykułem aby wiedzieć co sprawdzić.1. Układ hamulcowy
Bardzo ważne jest aby układ hamulcowy był w pełni sprawny. To on odpowiada za nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Na początku musimy sprawdzić stan klocków i tarcz hamulcowych. Jeżeli tarcze są cienkie lub nierówno zużyte, a klocki są bardzo wytarte należy je wymienić. Nie próbujemy tutaj oszczędzać bo to nasze bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że klocki wymieniamy parami na tej samej osi.

2. Amortyzatory i zawieszenie
Jeżeli nie znamy się na tym to powinniśmy udać się do mechanika bądź na stację diagnostyczna. Takie elementy jak drążki, wahacze czy resory jeżeli są w niewłaściwym stanie mogą utrudnić podróż, a nawet ją uniemożliwić. Nie możemy także zapominać o amortyzatorach, ponieważ to one chronią nas podczas jazdy po nierównościach, a nie zawsze trafi się nam jazda autostradą. Tutaj podobnie jak w przypadku klocków i tarcz wymieniamy ja na tej samej osi parami.

3. Układ elektryczny
Jak ważny jest układ elektryczny w samochodzie nie musimy nikomu tłumaczyć. Przed podróżą należy skontrolować w szczególności akumulator, rozrusznik i alternator, a jeśli zajdzie taka potrzeba każdy z tych elementów wymienić. Jeżeli chcecie wiedzieć jak sprawdzić alternator i rozrusznik zajrzycie do naszego poradnika. Pamiętajmy także o posiadaniu kabli rozruchowych i wymianie pasków klinowych. Koszt jest niewielki, a w przypadku zerwania paska straty mogą iść w tysiącach.

4. Sprawdzanie płynów
Tutaj często zapominamy o sprawdzeniu różnych płynów, ponieważ ostatnio je wymienialiśmy, tylko kiedy to było. Należy sprawdzić szczególnie poziom oleju, poziom płynu hamulcowego, płynu chłodniczego, płynu do wspomagania oraz spryskiwaczy.

Jeżeli jesteście zainteresowani na co jeszcze powinniście zwrócić uwagę zapraszamy na naszego bloga za tydzień, gdzie będziemy kontynuować dzisiejszą serie, a w między czasie zapraszamy do naszych innych artykułów gdzie przekazujemy wam różne ciekawe porady.

Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz