Tłumacz

piątek, 24 czerwca 2016

8 rzeczy które musisz sprawdzić przed wyjazdem na wakacje część 2

Zgodnie z obietnicą wracamy do naszej serii, która zaczęliśmy tydzień temu. Niestety to już ostatni wpis, ale jeżeli jesteście zainteresowaniu podobnymi seriami dajcie nam znać i je dla was przygotujemy.5. Prawidłowe chłodzenie pojazdu
Przed długą trasą należy sprawdzić nie tylko stan płynu chłodniczego, ale również całego układu. Nie oszukujmy się w lecie o wiele łatwiej o jego przegrzanie i awarie szczególnie, gdy wyruszamy w długą trasę. Ważna tutaj uwaga. W przypadku uszkodzenia układu chłodniczego możemy nawet zniszczyć cały silnik i wpaść w znaczne straty.

6. Kontrola wtryskiwaczy w pojeździe
Nowe samochody wyposażona są we wtryskiwacze, która odpowiadają za prawidłowe podawania paliwa. Przed dłuższą trasą należy sprawdzić czy nie są zapchane lub nawet uszkodzone. Gdy są niesprawne mamy problem z odpaleniem, przyspieszaniem, a z naszego tłumika będzie wydobywać się zapach niespalonego paliwa. To wszystko uniemożliwia jazdą, dlatego powinniśmy zacząć przegląd właśnie od nich. Szczególnie powinniśmy je sprawdzić gdy posiadamy silnik diesla ponieważ one najczęściej padają. W przypadku silników benzynowych robimy to "dla pewności".


7. Sprawdzenie opon i ciśnienia powietrza

Często o tym zapominamy przed dłuższą trasą, a robimy to tylko 2 razy do roku, choć powinniśmy częściej. Dobrym pomysłem i na lata jest zakup specjalnego miernika. Stan bieżnika nie powinien być mniejszy niż 1.6 mm . Jeżeli ulatuje powietrze po krótkim czasie to również należy pomyśleć o ich wymianie. W przypadku nowych opon warto sprawdzić ciśnienie oraz wyważenie. W przypadku złego wyważenia i ciśnienia powietrza może to doprowadzić do drgań kierownicy w czasie jazdy lub uszkodzenia końcówki drążka kierowniczego.


8. Nie zapominajmy o "drobnostkach"

Warto także skupić się na istotnych elementach pojazdu jak światła, wycieraczki oraz podstawowe wyposażenie (trójkąt, gaśnica, kamizelka, alkomat itp.) oraz dokumenty (prawo jazdy, OC, AC, NNW, Assisatance).


Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy na temat sprawdzania niektórych podzespołów udajmy się do stacji diagnostycznej, za kilka złotych będziemy mieć pewność, że nasze wakacje będą "udane".Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz