Tłumacz

piątek, 3 czerwca 2016

Czy regeneracja się opłaca w przypadku alternatora lub rozrusznika

Gdy nastanie ten czas, że w naszym samochodzie nastąpią problemy z rozrusznikiem bądź alternatorem zastanawiamy się nad dwiema opcjami. Jedna jest to zakup regenerowanych produktów bądź regeneracja naszej uszkodzonej części. Druga zakup zamiennika w tym przypadku nieoryginalnego. Są zwolennicy jednego i drugiego choć bardziej racjonalnym rozwiązaniem jest opcja pierwsza. Za chwilę przedstawimy dlaczego tak jest.


Po pierwsze przy zakupie regenerowanego rozrusznika mamy do czynienia z produktem oryginalnym z pierwszego montażu, czyli montowanym w fabryce. Są to najczęściej produkty firmy Bosch czyli najwyższej półki cenowej i jakościowe. 

Po drugie regeneracja robiona jest w oparciu o zamienniki najwyższej jakości odpowiadające jakości produktu producenta lub bezpośrednio od niego. Tak jest w przypadku naszej firmy, choć wiemy, że zdarzają się inne firmy które wybierają najtańsze części przez co trwałość jest niższa, ale na to wpływu nie mamy. Warto dlatego zapytać wcześniej o jakość komponentów.

Po trzecie. Jeżeli kupujemy produkt regenerowany otrzymujemy dwuletnią gwarancje jak w przypadku zamiennika, a mamy o wiele większą pewność, że ten produkt wytrzyma o wiele dłużej w końcu jest oryginalny.

Podsumowując o wiele korzystniej jest kupić dobry produkt regenerowany niż zamiennik. Jeżeli chcecie wiedzieć czy rozrusznik i alternator jest sprawny warto przejrzeć nasze pozostałe posty.

Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz