Tłumacz

piątek, 22 lipca 2016

Benzyna czy diesle? Który silnik jest tańszy?

Gdy będziemy zastanawiać się nad wyborem samochodu pomiędzy silnikiem benzynowym czy dieslowskim pierwsze co nam rzuca się w oczy to cena i wyposażenie. Różnica ta wychodzi na korzyść osób które zakupią silnik benzynowy. Kiedyś również olej napędowy był dużo tańszy niż benzyna, teraz ta różnica nie jest już tak duża, dlatego warto się przyglądnąć dokładniej przez zakupem.Który silnik jest tańszy?

Silnik diesla spala nawet o 25 procent mniej paliwa. Z drugiej strony należy pamiętać, że koszta to nie tylko złotówki "spalone" wraz z paliwem, ale także koszty eksploatacji. W tym przypadku bardziej oszczędny okazuje się silnik benzynowy, którego naprawy są po prostu tańsze.

Odpowiedź na pytanie jest bardzo prosta. Skoro na jednym tankowaniu zajedziemy dalej to bardziej opłacalny jest silnik diesla. Minimum to 30 tyś km rocznie. Oszczędność paliwa potrafi być całkiem spora w ciągu roku. Silniki diesla są przeznaczone na długie trasy i tam czują się najlepiej.

Drobne niedogodności

Diesle dużo wolniej się nagrzewają. W przypadku mrozów ma to odbicie na temperaturze wewnątrz pojazdu, gdy silnik wykorzystywany jest na krótkich trasach.

Jak jeździć Dieslem?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na silnik diesla musimy pamiętać o jego wadach. Duże znaczenie na jakość paliwa. Nie warto dla oszczędności kilku złotych zapewnić sobie naprawy układu wtryskowego. Konieczna jest także wymiana oleju co kilkanaście tysięcy przebytych kilometrów.

Pamiętajmy także, że diesle nie lubią gwałtownych zmian biegów o wiele lepiej sprawdza się hamowanie silnikiem.

Na koniec pamiętajmy, że silnik diesla musi pracować dużo i często, dlatego na wyjazdy niedzielne nie nadaje się w żaden sposób. W tym przypadku o wiele lepiej zakupić silnik benzynowy.

Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz