Tłumacz

piątek, 8 lipca 2016

Jak rozpoznać auto po wypadku przed zakupem?

Dziś mamy dla was  pierwszą część informacji dla osób, które zamierzają zakupić samochód używany. Samochody bezwypadkowe królują na polskich giełdach i w komisach. Tak na prawdę nie wiedząc tego wiele z z nich ma za sobą kolizje. Sprawdź na co zwrócić uwagę aby nie dać się oszukać

1. Jeżeli auto jest w 100% bezwypadkowe pomiędzy szczeliny elementów karoserii powinny być równe szczeliny. Jeżeli elementy listwy na drzwiach i błotniku nie pokrywają się, a dziury miedzy błotnikiem i drzwiami ma inną szerokość, prawdopodobnie zostały dopasowane przez blacharza.

2. Śladów malowanie szukaj na progach, słupkach, nadkolach i czarnych elementach. Każdy zaciek i nie fabryczne złącze powinno być dla ciebie ostrzeżeniem.

3. Po podniesieniu maski należy zwrócić uwagę na ślady lakierowania i innych napraw. Koniecznie przyjrzyj się wzmocnieniom pod zderzakiem, powinni być proste i bez śladów spawania.

4. Otwierając bagażnik i podnosząc wykładzinę sprawdź stan podłogi samochodu.

5. Często lakiernicy, którzy nie przykładają wagi do wykonania zostawiają ślady lakieru bezbarwnego na uszczelkach. Więc koniecznie przyjrzyjmy się każdej z nich. Guma ma być czarna i wolna od wszelkich nalotów.

6. Kolejną rzeczą są szyby, wszystkie powinny posiadać ten sam numer. Numerki mogą różnić się o jedno oczko, także jeżeli mamy szyby z szóstkami i siódemkami nie koniecznie samochód musiał być uderzony. W fabryce mogły zostać szyby z poprzedniego rocznika. Ważne też aby był jeden producent.

7. Jeżeli nasze opony mają nierównomiernie ścięty bieżnik świadczy to o problemie ze zbieżnością. Gdy samochód nie ma problemów z geometrią powinny ścierać się równomiernie. Tego typu problemy pojawią się zaraz zazwyczaj po wypadkach. Po naruszonej konstrukcji nawet najlepszy mechanik nie jest w stanie tego naprawić.Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz