Tłumacz

piątek, 15 lipca 2016

Jak rozpoznać auto po wypadku przez zakupem część 2

Dziś druga część szybkiej diagnozy samochodów, które możemy spotkać na giełdzie oraz w komisach. To już ostatnia część naszego szybkiego poradnika. Dzięki niemu będziecie wiedzieć jak rozpoznać auto po wizycie u lakiernika.


8. Jeżeli na podłużnicach widzimy ślady spawów i łączeń świadczy to o mocnym uderzeniu w przód lub bok pojazdu. Są to dwa najgorsze rodzaje zderzenia.

9. Przede wszystkim reflektory nie powinny zaciekać wodą ani parować. Warto sprawdzić czy lampy są fabrycznie zamontowane. Wystarczy do tego odczytać logo producenta. Wymieniony reflektor nie oznacza zawsze wypadkowej przeszłości auto, ale powinien dać nam do myślenia.

10. Na kanale lub podnośniku można zobaczyć powozie i elementy zawieszenia. Zastrzeżenie powinniśmy my mieć szczególnie do wycieków, pękniętych osłon przegubu i ślady korozji. Zazwyczaj naprawa zawieszenia nie jest droga. Warto dowiedzieć się ile kosztuje taką część i próbować targować się o nią. Mocno zardzewiałe powozie może wymagać gruntowego remontu. W aucie bez kolizyjnym spód powinien korodować równomiernie.

11. Kontrolka poduszek powietrznych powinna gasnąć niezależnie od pozostałych. Często mechanicy którzy są nie uczciwi w przypadku wybuchu poduszek podłączają martwą kontrolkę do innej na przykład ABS. Jeżeli zobaczyć, że lampi gasną razem możesz podejrzewać, że auto było mocno uderzone. Jeżeli samochód ma poduszki w fotelach należy sprawdzić ich szycie. Zdarzają się sprzedawcy którzy potrafią naprawiać fotele powypadkowe na własną rękę.

12. Malowanie fabryczne jest wolne od zacieków lakieru. Jeżeli znajdziesz łezkę lub załamanie na powłoce lakieru sprawdź czy element nie był naprawiany.

13. Łuszczący się lakier bezbarwny to kolejna sugestia, że samochód był malowany.

14. Na koniec koniecznie obejrzyj spasowania zderzaków z nadwoziem. Nierówne szczeliny mogą sugerować uszkodzenie zaczepów, dlatego trudno jest dopasować błotniki, klapy i przedniego grilla.

Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz