Tłumacz

piątek, 29 lipca 2016

Kombi czy sedan? poznaj wady i zalety obu kombinacji

Czasami to czy wybieramy sedana czy kombi jest automatyczne bo po prostu podoba się nam ten model wizualnie. Ale czasami nie możemy się zdecydować, które nadwozie spełni nasze wymagania, dlatego pomożemy wam dziś w tej decyzji.

Czy wybierasz kombi lub sedana, u nas i tak znajdziesz rozruszniki i alternatory do każdego samochodu !


Krótka charakterystyka

Zarówno sedan jak i kombi charakteryzuje się sporym eleganckim lub rodzinnym autem w którym zasiądzie 5 osób i pomieści sporą ilość bagaży. Każde z nich charakteryzuje się inną linią która wiąże się z dodatkową funkcjonalnością.

Sedan

W sedanie występuje oddzielenie przedziału silnika od bagażu. Stanowi to najbardziej powszechny model aut jakie wybierają osoby stawiające na klasykę i elegancje.

Nadwozie typu sedan podzielić możemy na trzy różne rodzaje:

1. Sedan dwudrzwiowy o zamkniętym nadwoziu który posiada zazwyczaj od 4-6 miejsc siedzących i ma 4 boczne okna. Okna opuszczają się po stronie kierowcy i pasażera obok niego.
2. Sedan czterodrzwiowy. Posiada również zamknięte nadwozie i od 4-5 miejsc, a jego boczne okna oddzielone są stałymi słupkami 

Kombi

Kombi to sedan o wydłużonym nadwoziu dzięki któremu możemy przewieźć większą ilość bagaży. Wysoka kabina jest stałą do końca samochodu, a każdy bok posiada 3 szyby. Większość kombi posiada dodatkowe relingi dachowe dzięki czemu możemy zamontować dodatkowy bagażnik na rower czy narty. Są zazwyczaj pięciodrzwiowe choć zdarzają się również trzydrzwiowe.

Tego typu nadwoziem charakteryzują się nie tylko auta osobowe, ale i terenowe. Jest to również model wykorzystywany często jako karetka pogotowia ratunkowego, usprawniając transportowanie pacjenta na noszach do szpitala.

Wady i zalety – kombi vs. sedan

1. Wybranie pomiędzy sedanem i kombi to kwestia gustu, każdy kierowca inaczej się na to zapatruje, a dzisiaj zarówno kombi jak i sedany są często kupowane.

2. W latach 90-tych kombi były wybierane spośród tych kierowców którzy potrzebowali dodatkowej przestrzeni w szczególności rodziny z większą ilością dzieci ponieważ auto było po prosto bardziej praktyczne.

3. Dziś auta typu kombi prezentują się o wiele lepiej. Producenci dbają aby ta linia była zgrabna.. Zaletą sedanów od samego początku jest to, że są bezpieczne i komfortowe.

4. Kombi w porównaniu do sedana pali więcej ale w dzisiejszych czasach są to ilości bardzo mało różniące się.

5. Sedan o wiele lepiej zawsze będzie wyglądał.

Podsumowując to tylko kwestia naszego gustu co wybierzemy i zapotrzebowania.

Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz