Tłumacz

wtorek, 13 września 2016

Zabytkowe samochody - co powinniśmy wiedzieć przed zakupem

Wielu z nas marzy się kupno zabytkowego samochodu. Klasyczne samochody takie jak Ford Mustang z 1967 śnią się nam po nocach. Jak zacząć przygodę z klasycznymi samochodami i o czym powinniśmy wiedzieć? 

Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę, że koszty zabytkowego samochodu mogą niejednokrotnie przekraczać cenę nowego auta z salonu. Gdy chcemy jednak pobawić się w majsterkowicza i nie straszne nam wszelakie naprawy i przeróbki samochodu to możemy znaleźć swoje wymarzone auto w stanie do remontu. 

Klasyczne samochody często rejestrowane są jako zabytki, co wiąże się z mniejszymi opłatami za ubezpieczenie, jednak przy wyjeździe poza kraj gdzie zarejestrowaliśmy samochód, wiąże się to z informowaniem konserwatora zabytków o opuszczeniu kraju. Konserwator musi wyrazić zgodę i dopiero wtedy możemy wyjechać naszym klasykiem poza granice państwa. Czy warto zamieniać tablice na żółte i rejestrować nasz samochód jako zabytek? 

1967 Ford Mustang GT

Czasem warto, ponieważ możemy uczestniczyć w różnego rodzaju pokazach, jakie organizowane są w Polsce, jak i za granicą. Nasz samochód oczywiście musi spełniać wymagania takie jak minimum 25 lat. Części samochodowe znajdujące się w naszym samochodzie również muszą być oryginalne, a przynajmniej ich większość. Gdy już kupimy wymarzony samochód do remontu, powinniśmy zadbać o oryginalne części, nawet takie jak rozrusznik i alternator. Kolor samochodu, jeśli był zmieniany a mamy w planach malowanie auta, najlepiej przywrócić do oryginału. Wielu pasjonatów przywraca klasyki do ich stanu, gdy wyjeżdżały z fabryk. Często są to porzucone i zaniedbane samochody, które kilka lub kilkanaście lat spędziły ukryte w szopach, lub na złomowiskach. Dla chcącego nic trudnego jak powiadają. Odnawiając stary samochód, dajemy mu drugą szansę na nowe i długie życie!

Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz