Tłumacz

piątek, 21 października 2016

Jak kierowcy unikają odebrania prawa jazdy po przekroczeniu prędkości?

Polacy słyną z omijania prawa i taką mamy już mentalność, że znajdziemy wyjście z każdej sytuacji. Od roku straciło na 3 miesiące prawo jazdy już ok. 33 tys. kierowców. Wystarczy przekroczyć prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kierowcy proszą policjantów o niezabieranie prawa jazdy. Samochód i jazda nim to dla niektórych praca, którą tracą podczas odebrania prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci są jednak nieugięci i prośby są dla nich zbędne. W takiej sytuacji kierowcy musieli wymyślić sposób jak nie tracić prawa jazdy w razie złamania przepisów drogowych.

Fotoradar to zmora kierowców, Szczególnie jeśli trzyma go policjant, który może od razu zabrać prawo jazdy. 

Narodziła się plaga zapominalskich kierowców. Wymigują się od oddawania prawa jazdy, podczas zatrzymania. Wystarczy, że nie mamy przy sobie naszego cennego dokumentu i policjant wypisze nam mandat w wysokości pięciuset pięćdziesięciu złotych, a nie zabierze nam prawa jazdy na 3 miesiące. Według kierowców jest to lepszy sposób na zapobieganie utraty prawa jazdy. Według nas najlepsza metoda, żeby nie tracić dokumentu to bezpieczna i zgodna z przepisami jazda samochodem. Ważne jest też dbanie o sprawny stan techniczny naszego pojazdu, żeby wszystkie części samochodowe były w porządku. Za niesprawne światła również możemy otrzymać mandat. Metoda z zapominaniem prawa jazdy nie zawsze okazuje się skuteczna. Starosta może wydać decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy bez fizycznego zatrzymania go. Jeśli nie oddamy dokumentu, to czas kary nie jest rozpoczynany. My uważamy, że najlepiej nie jeździć z ciężką nogą i dbać o bezpieczeństwo na drogach jeżdżąc autem.

Podczas kontroli drogowej lepiej mieć ze sobą prawo jazdy. Za jego brak zapłacimy sporą sumę. 

Źródło: polstarter.pl

2 komentarze:

  1. Najważniejsze, to wsiadając "za kółko" myśleć nie tylko za siebie, ale i wszystkich uczestników ruchu, z którymi możemy się na tej drodze spotkać..

    OdpowiedzUsuń
  2. Jako wyjście z sytuacji - to jest możliwe uzyskanie licencji ukraińskiego próbki kierowcy prawojazdy.vidnazhitelstvo.com i jeździć bez opłat. Dokładniej, nie będzie w stanie napisać dobrze.

    OdpowiedzUsuń