Tłumacz

piątek, 24 lutego 2017

Czy opłaca się zainwestować w dodatkowe wyposażenie do samochodu?

Wielu z nasz czasem marzy o jakimś dodatku do samochodu. Często kupujemy samochody z uboższym wyposażeniem i nie mamy u siebie sprzętów, w jakie wyposażone są bogatsze wersje takiego samego auta. Można na szczęście zakupić używane części i elementy dodatkowe i zamontować je w swoim samochodzie. Jakie z nich najlepiej wybrać, a które nie są opłacalne?

W naszym kraju znajdziemy bardzo dużo części i elementów pochodzących z samochodów używanych. Auta z importu, które rozbierane są na części, są najlepszymi opcjami w wybraniu dodatkowego wyposażenia do swojego samochodu. Dobrym przykładem jest skórzana tapicerka, za którą trzeba zapłacić około pięciu lub nawet ośmiu tysięcy złotych dodatkowo, przy zakupie samochodu w salonie. Za taką tapicerkę pochodzącą z używanego samochodu zapłacimy około tysiąca pięciuset złotych. Warto wiedzieć jakie elementy opłaca się dokładać do auta, a których nie. Fotele do samochodu, pokryte skórzaną tapicerką, a także boczne nakładki na drzwi najłatwiej znaleźć na allegro. Na początek musimy dowiedzieć się, czy nasz model samochodu był sprzedawany w wersji z taką tapicerką. Za taką zmianę zapłacimy niezbyt dużo w porównaniu do wersji kupowanej w salonie, właśnie z taką tapicerką ze skóry. Cena zależy też od marki samochodu.

W autach często wymienia się również radia. Podstawowe nazywa się 1DIN i jest to standardowej wielkości radio. Warto zobaczyć, czy w modelu naszego auta nie było też montowane w bogatszej wersji radio typu 2DIN. Jest to duże radio z często wbudowaną nawigacją, kamerkami cofania oraz innymi ciekawymi dodatkami. W aucie też opłaca się dołożyć mechanizm, do otwierania szyb elektrycznie, jeśli takiego nie mamy. Nieopłacalnymi i bardzo trudnymi w dołożeniu są zmiany skrzyni biegów na automatyczną, montowanie klimatyzacji oraz przerabianie napędu w samochodzie na cztery koła.

Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz