Tłumacz

piątek, 3 lutego 2017

Jakie są najczęstsze usterki silnika i jak im zapobiec?

Czasem zdarza się, że w układzie naszego silnika może pojawić się różnego rodzaju usterka. Nie raz nie zauważamy jej od razu lub jakoś nie myślimy, że konsekwencja małej usterki może przyczynić się do czegoś bardzo poważnego. Jeśli regularnie przeprowadzamy badania profilaktyczne naszego samochodu, to mamy szansę na wcześniejsze zauważenie problemu w naszym silniku, dzięki czemu usterka nie będzie się w stanie rozwinąć i pozostałe podzespoły nie zostaną uszkodzone.
Pierwszą częstą przypadłością są problemy ze wtryskiwaczami. Jeszcze kilka lat temu problem ten tyczył się głównie nowoczesnych samochodów z silnikiem diesla. W dzisiejszych czasach nie ma jednak zbyt wielu silników benzynowych, które nie miałyby w swojej konstrukcji bezpośredniego wtrysku paliwa. Jeśli chcemy dbać o wtryskiwacze, to musimy wiedzieć, że ich żywotność zależy głównie jakość paliwa, jakie tankujemy do naszego auta. W autach na benzynę problemem jest osiadający na głowicy i zaworach nagar, który powstaje ze złej jakości paliwa lub rzadziej z wady wykonania silnika.
Kolejną z częstszych wad są problemy w silnikach posiadających turbosprężarkę. Zadaniem turbosprężarki jest dostarczenie do silnika odpowiedniej ilości powietrza, która pozwala uzyskać maksymalne moce. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy samochód diesla ma turbosprężarkę. Najlepiej zawczasu zadbać o turbosprężarkę, zamiast później tracić pieniądze na kosztowną naprawę w przypadku ewentualnej usterki. Na początek zapamiętajmy, żeby nie wkręcać naszego silnika na wysokie obroty, gdy nie jest on dostatecznie rozgrzany. Warto też po długiej jeździe zaczekać chwilę w samochodzie, a nie gasić go od razu. Gdy już zatrzymamy się po kilkuset kilometrowej trasie, to na miejscu postoju naszego samochodu wrzućmy na luz i zaciągnijmy ręczny i odczekajmy, żeby silnik trochę ostygł i popracował na niskich obrotach.
Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz