Tłumacz

piątek, 19 maja 2017

Jazda samochodem z telefonem w dłoni może być śmiertelna!

Wielu kierowców korzysta z telefonu komórkowego w samochodzie. Zazwyczaj jest to oczywiście niewłaściwe korzystanie z telefonu. Trzymając go w dłoni, odczytując SMS-y, lub sprawdzając ważnego maila, podczas jazdy możemy stracić życie, lub spowodować wypadek, w którym pozbawimy życia albo zdrowia jakiegoś człowieka. Czemu jednak kierowcy zamiast używania zestawu głośnomówiącego lub jeśli już musimy odpisać na ważnego maila, lub SMS-a nie zatrzymamy się na parkingu, tylko pomijamy ten zakaz?
Jazda samochodem z telefonem w dłoni może doprowadzić do groźnego wypadku!


Kara za korzystanie z telefonu w samochodzie to pięć punktów karnych oraz dwieście złotych mandatu. Dla wielu osób nie jest to zbyt wysoka kara i są w stanie zapłacić za ten najbardziej łamany zakaz. Najczęściej używanie telefonu wiąże się z brakiem sygnalizowania zmiany pasa ruchu, ponieważ mając zajętą rękę, nie włączamy kierunkowskazu. Coraz to nowsze smart fony z telefonami dotykowymi nie pozwalają na odpisywanie na wiadomości bez zerkania na ekran. W starych telefonach, które miały fizyczną klawiaturę było, to jeszcze możliwe i niektórzy ludzie potrafili w taki sposób korzystać z telefonu w samochodzie. Nawet takie używanie telefonu dekoncentruje osobę prowadzącą samochód i zabiera mu jedną rękę, która potrzebna jest choćby do zmiany kierunkowskazu.
Alternatory i rozruszniki do samochodów


Co zatem możemy zrobić, by korzystać z telefonu w aucie bez zbytniego rozpraszania się? Powinniśmy mocować telefon w uchwycie na szybie, gdzie będzie on się znajdował blisko naszej linii wzroku na jezdnię. Nie będzie to tak wielkie ryzyko, gdy sprawdzimy trasę na nawigacji, lub odbierzemy rozmowę. Nowoczesne smart fony oferują głosowe nadawanie komend takich jak dzwonienie, a nawet dyktowanie wiadomości! Taka opcja jest najlepsza, jeśli już musimy skorzystać z telefonu.

Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz