Tłumacz

piątek, 30 czerwca 2017

Samochód elektryczny od polskiej spółki URSUS!

Auta elektryczne są coraz popularniejsze na rynku europejskim. Na ich rynek śmiałym krokiem będzie wchodzić polska spółka URSUS, która zaprezentowała na przemysłowych targach w Hanowerze swój najnowszy samochód napędzany prądem! Jest to auto całkowicie polskie. Model otrzymał nazwę ELVI. Jest to samochód dostawczy do trzech i pół tony. Silnik, jaki znajdzie się w samochodzie, także zostanie wyprodukowany w Polsce. Firma, która go wyprodukuje, to HCP. Niedawno została już podpisana umowa między Ursusem a HCP, która gwarantuje, że prototyp wejdzie w życie. Auto Ursusa będzie miało tysiąc sto kilogramów ładowności a jazda na jednym ładowaniu baterii będzie mogła wynosić około 150 kilometrów.


Co zaskakujące ładowanie baterii do ok. dziewięćdziesięciu procent będzie trwało piętnaście minut! Baterie, które znajdą się w aucie, będą litowo-jonowe i zapewnię ciężarówce moc w przedziale 60-70 kW. Taka technologia jest obecnie najnowszą na świecie. Wyprzedziliśmy konkurencję, która jest daleko w tyle z taką technologią. Moment obrotowy jest o 15% wyższy od rozwiązań, jakie aktualnie są dostępne na światowym rynku. 

Nasz polski samochód Ursus Evi będzie prawdopodobnie produkowany już od przyszłego roku w Lublinie! Producent czeka tylko na uzyskanie homologacji na swoją ciężarówkę. Jak będzie wyglądać budowa samochodu? Kabina przewidziana jest dla trzech osób a wersję nadwozia będą jako samochód z chłodnia, użytkowy lub jako małą ciężarówkę! Czekamy zatem na produkcję i życzymy firmie URSUS sukcesu na światowym rynku!
Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz