Tłumacz

piątek, 14 lipca 2017

Pierwsze „crossovery”, które wyprzedziły swoje czasy!

Jeszcze kilkanaście lat temu nie istniała grupa samochodów, które dziś nazywamy crossoverami. Auta te są coraz popularniejsze a ich budowa, to połączenie licznych cech z samochodów typu SUV. Samochody, które miały takie cechy i były produkowane kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu, nie przypadły do gustu klientom w tamtych czasach. Samochody te wydawały im się bowiem autami z przyszłości. Klienci nie byli gotowi na taki przeskok technologii i designu.


Pierwszym samochodem, który zechcemy Państwu przestawić jest Renault Avantime produkowany tylko przez dwa lata od roku dwa tysiące pierwszego do dwa tysiące trzeciego. Wyprodukowanych zostało tylko ponad osiem i pół tysiąca egzemplarzy tego futurystycznego pojazdu. Obecnie jest poszukiwany i kolekcjonowany przez fanów rzadkich aut. Samochód ten wydawał się pomieszaniem SUV-a, coupé oraz vana co w tamtych czasach mogło odstraszać klientów. Fabryka, w której produkowano samochody, musiała zostać zamknięta, ponieważ montaż takiego samochodu był trudny, a co najważniejsze nie było klientów na takie auto...

Kolejnym samochodem z futurystycznym wyglądem był samochód marki Honda. Model HR-V okazał się prekursorem obecnych na rynku crossoverów! Pojazd był produkowany od 1999 roku do 2006, jednak od roku 2014 Honda zdecydowała się wprowadzić następcę tego samochodu. Auto dostępne było w wersjach z napędem na cztery koła, nadwoziem z 3 drzwiami lub 5!


Następnym ciekawym samochodem jest znowu model Renault. Chodzi mianowicie o popularnego Scenica, jednak jest to wersja nietypowa z napędem na cztery koła, która ma nazwę Scenic RX4! Pierwszy Renault Scenic stał się bardzo popularnym samochodem, który wyznaczył nową ścieżkę dla niedużych Vanów. Wersja z napędem na 4 koła, plastikowymi osłonami na dół nadwozia oraz obudowa na tylne koło w roku 2000 na pewno budziły sporą sensację.

Samochody te mogą się podobać lub nie, jednak pamiętajmy, że przysłużyły się dzisiejszej grupie crossoverów!

Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz