Tłumacz

czwartek, 7 grudnia 2017

Automatyczna skrzynia biegów - jak prawidłowo o nią dbać?

Skrzynia biegów znacznie ułatwia przemieszczanie się po mieście. Wygoda wynikająca z tego rozwiązania to niewątpliwa zaleta tego typu konstrukcji. Nowoczesne skrzynie automatyczne, na przykład DSG w samochodach koncernu Volkswagena coraz częściej obecne są w nowych samochodach. Jak w rzeczywistości wygląda użytkowanie i eksploatacja samochodu z automatem?


Skrzynie automatyczne z reguły są bardziej awaryjne od ich manualnych odpowiedników. Przy dużych prędkościach zdarza się, że się przegrzewają. Częsta jazda po mieście oraz gwałtowne dodawanie gazu po puszczeniu hamulca też im nie służą.

Często montowana w naszym kraju instalacja gazowa również ma niemały wpływ na funkcjonowanie automatycznej skrzyni biegów. Jeśli instalacja nie będzie w stanie zapewnić odpowiedniej dawki paliwa może zaburzyć to również pracę skrzyni biegów. W tym wypadku warto zainwestować w droższą instalację Aby uniknąć dodatkowych kosztów w późniejszym okresie.

Przy kupowaniu samochodu używanego bardzo ważna jest dokładna kontrola automatu. Kupując starszy samochód często zakup jest nieopłacalny, ponieważ skrzynia biegów prawdopodobnie jest już mocna zużyta, a jej naprawa często może kosztować nawet tyle co sam samochód. W przypadku nowszych samochodów można spokojnie trafić automat w idealnym stanie, który posłuży jeszcze przez wiele lat. Jednak kupując samochód powypadkowy trzeba sprawdzić stan przekładni, ponieważ często zdarza się, że jest on zatarta, a jej remont w tym przypadku może być nieopłacalny.

Przeprowadzając jazdę próbną należy sprawdzić działanie zarówno na zimnej jak i na ciepłej skrzyni oraz na występowanie ewentualnego szarpania.

Pamiętajmy o okresowych przeglądach i wymianie oleju w skrzyni, a posłuży nam ona przez wiele lat.

Źródło: www.polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz