Tłumacz

piątek, 23 czerwca 2017

Gry wyścigowe, czyli jak ścigać się samochodem z domu!

Wiele osób lubi czasem zagrać w grę na konsoli, czy też komputerze. Możliwości jest bardzo wiele. Coraz nowsze urządzenia przenośne oferują jakość jak na dużej konsoli i pozwalają na uruchamianie wielu gier. E-sport, to już nowa dyscyplina sportu i polega na odbywaniu różnych starć za pośrednictwem komputerów, czy też konsoli. Co mają wspólnego gry z samochodami?


Bardzo dużo! Na rynek co roku wypuszczanych jest setki gier o tematyce wyścigów samochodowych, a już na pewno w większości gier samochód odgrywa ważne role. W serii gier GTA samochody często są głównymi elementami wykonywanych misji, które prowadzą do przejścia całej fabuły gry.


Bardzo popularne są też kontrolery do gier wyścigowych, dzięki, którym możemy poczuć się jak w samochodzie. Kierownica zamieszczona na biurku oraz pedały sprzęgła, gazu i hamulca na podłodze, to ostatnio bardzo często spotykane wyposażenie fana gier wyścigowych. Kierownice potrafią wibrować w przypadku jazdy z bardzo dużą prędkością. Wiele gier, takich jak np. Gran Turismo pozwalają nam na jazdę praktycznie każdym dostępnym na świecie samochodem! Auta mogą osiągać w grze takie prędkości jak w prawdziwym świecie. Warto więc spróbować przejechać się na torze wyścigowym Ferrari, czy też Lamborghini. Największe emocje mogą powodować szalone wyścigi samochodowe, w których są np. pościgi policyjne i nielegalne wyścigi po mieście, gdzie przeszkodami są samochody niebiorące udziału w wyścigu. Serią takich gier jest znany Need For Speed! Szczególnie uwielbianą częścią jest już klasyczny Most Wanted, który po 12 latach nadal cieszy się popularnością i uznaniem fanów serii.

Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz