Tłumacz

środa, 14 czerwca 2017

Jak zachować się podczas stłuczki samochodowej?

Zdarza się, że podczas jazdy coś nas zdekoncentruje i nawet krótka chwila nieuwagi może zakończyć się dla nas stłuczką. Taka sytuacja zawsze wiąże się ze sporym stresem, więc dobrze wiedzieć jak się wtedy zachować. Na początek powinniśmy wiedzieć, czym różni się wypadek samochodowy od kolizji.

W pierwszym przypadku jest, to zderzenie na drodze, podczas którego umiera człowiek, lub ciało człowieka włącznie z narządami wewnętrznymi. Gdy osoba poszkodowana w kolizji musi zostać przetransportowana do szpitala, wtedy kolizja jest traktowana jako wypadek. Druga sytuacja to potocznie zwana stłuczka. Jest to kolizja spowodowana nieumyślnie i jej skutkami są tylko uszkodzenia auta lub np. ogrodzenia. Główną różnicą od wypadku jest brak poszkodowania człowieka.


Zawsze pamiętajmy o udzieleniu pomocy w przypadku, gdy ktoś zostanie ranny! Wezwijmy pogotowie oraz policję i nie zmieniajmy położenia pojazdów. Policjanci, którzy przybędą na miejsce, zajmą się ustalaniem okoliczności i przyczyn wypadku. Gdy już dojdzie do stłuczki i spiszemy oświadczenie o kolizji, to warto dla pewności zrobić zdjęcia uszkodzonego mienia. W przypadku, gdy w samochodzie używamy kamerki monitorującej naszą drogę, wyłączmy ją i zabezpieczmy nagrany materiał, który bezpośrednio posłuży jako dowód. Przyda się, jeśli ubezpieczyciel będzie mieć pewne wątpliwości dotyczące wiarygodności zdarzenia lub gdy sprawca zdarzenia może wypierać się zarzutów spowodowania stłuczki. Gdy nie mamy kamerki najlepiej znaleźć świadków zdarzenia, którzy pomogą ustalić spór dotyczący winy danego kierowcy.
Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz