Tłumacz

piątek, 12 maja 2017

Moda na weekendowe samochody zabytkowe!

Coraz więcej osób nawet w Polsce, decyduje się na zakup klasycznego samochodu zabytkowego. Okres wiosenny to dobry czas, by pomyśleć o zakupie takiego samochodu, który przyda się do weekendowych wycieczek. Coraz częściej w wielu polskich miastach przeprowadzane są zloty samochodów zabytkowych, gdzie ich pasjonaci mogą pochwalić się swoimi samochodami. Organizowane są także rajdy samochodów zabytkowych, przeprowadzane są liczne konkursy mające na celu wyłonienie najładniejszego samochodu oglądanego podczas zlotu. Zazwyczaj takie imprezy przyciągają wiele osób, które chcą popatrzeć na piękne samochody zabytkowe. Wtedy w głowach niektórych osób pojawia się myśl, czy może też oni nie mogliby dołączyć do grona fanów starej motoryzacji, mając swój klasyczny samochód.


Rynek aut zabytkowych w Polsce w ostatnich latach stał się coraz bardziej obszernych. Sprzedawane są Maluchy, Fiaty 125p czy też polonezy. Niestety ich ceny gwałtownie wzrosły, ponieważ handlarze zauważyli, że nawet stare auta, które poza Polską nie są zbyt wartościowe, na rodzimym rynku można sprzedać w bardzo dobrych cenach. Takie zachowanie wiąże się z myśleniem wielu osób. Czasem samochód, jaki chce ktoś kupić, był obecny w rodzinie u dziadka, czy też ojca i wiążą się z tym modelem różne ciekawe historie, czy też po prostu sama chęć posiadania auta, jakim jeździł np. ktoś z rodziny w latach 70. 

W Polsce mamy wiele zabytkowych samochodów, które są perełkami i zazdroszczą nam ich nawet osoby z zagranicy. Mamy dużo mercedesów, których nie powstydziłby się w swoim garażu Niemiec. Wiele osób decyduje się na sprowadzenie auta spoza Polski. Mamy na szczęście coraz więcej warsztatów, które zajmują się naprawami takich aut a części takie jak alternatory i rozruszniki są regenerowane i ponownie montowane w samochodach.

Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz