Tłumacz

piątek, 14 października 2016

Ile zarabiają na przyszłych kierowcach wojewódzkie ośrodku ruchu drogowego?

Zapewne wielu z Was słyszało o nowych egzaminach na prawo jazdy. Miały one poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach, jednak jak się okazuje, nie robią tego. Powiększają za to finanse WORD-ów. Ostatnie zmiany zostały wprowadzone w roku 2013 i został zmieniony sposób egzaminowania a dokładnie egzamin teoretyczny. Jest on o wiele trudniejszy niż we wcześniejszych latach. Baza pytań ciągle się powiększa, a młodzi kierowcy głowią się nad często śmiesznymi pytaniami na egzaminie. Przykładem jest np. minimalny wymiar drążka do zmiany biegów. Udało się odsunąć w czasie kolejne zmiany, które będą dotyczyły większej kontroli nad młodymi kierowcami. Najnowsze mają być prawdopodobnie wprowadzone od stycznia 2017 roku. Przyszli kierowcy chcą zaczynać naukę jak najwcześniej, nie odkładając jej na później, w razie, gdyby zmiany zostały wprowadzone.  Młodzi kierowcy już teraz muszą znać budowę samochodu oraz wymienić poszczególne części samochodowe.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

Według statystyk jest niewielka poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach, jednak nie mają na to wpływu nowe egzaminy, tylko modernizacje i remonty dróg. Nie możemy zapominać, że głównym powodem słabego bezpieczeństwa nie jest słabe wyedukowanie kierowców podczas egzaminów a właśnie warunki bezpieczeństwa na polskich drogach. Średnia zdawalność egzaminów praktycznych w Polsce w 2014 r. wynosiła 34,5 procent, a dla porównania w Wielkiej Brytanii było to aż 47 procent osób, a w Niemczech 74 procent. Samochód jest potrzebny w naszych czasach. Nie wszędzie da się dojechać autobusem. Autem dojedziemy szybciej z miejsca na miejsce. Jak widać słaba zdawalność w Polsce to dobry interes dla WORD-ów. Och dochody aż w 88% stanowią opłaty za egzaminy a 70% to korzyści z opłat za egzaminy poprawkowe! Możemy tylko przemyśleć logicznie, dlaczego egzaminy, po których zdaniu możemy jeździć autami, stają się coraz trudniejsze, a bezpieczeństwo na drodze pozostaje na podobnym poziomie.

Oprócz zmian egzaminów poszczególne WORD-y zmieniają samochody na nowsze, co wiąże się z przymusem kupna nowych aut przez ośrodki szkoleniowe. 
Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz