Tłumacz

środa, 25 maja 2016

Dlaczego warto kupić nowy samochód?

Coraz częściej jesteśmy kuszeni posiadaniem zupełnie nowiutkiego samochodu prosto z salonu. Sama myśl, że auto jest nowe to już pewnego rodzaju prestiż. Jest wielu zwolenników samochodów używanych, ale nie koniecznie okazuje się, że maja racje, że kupno samochodu nowego to strata pieniędzy. Wystarczy inny punkt widzenia.

Gdy kupujemy auto nowe jest ono droższe niż auto używane, ale przez okres gwarancji nie musimy dokładać do niego poważnych pieniędzy. Przez okres gwarancji każda naprawa będzie bezpłatna, jeżeli będzie taka potrzeba. Po tym okresie już niestety nie, a gdy kupimy używane auto kilkuletnie już wysłużone może okazać się sporą inwestycją. W nowym samochodzie nic nas nie zaskoczy, więc nie musimy martwić się o to, że sprzęgło będzie wysłużone oraz jaki był sposób jazdy poprzedniego kierowcy. Posiadanie gwarancji to również pewność, że nic nas nie zaskoczy, więc spokojnie możemy wybrać się na autostradę, a gdy zajdą problemy mamy odpowiedni pakiety ubezpieczeń wraz z zakupem, także każdy sobie poradzi bez problemu. Nieprawdą jest także fakt, ze auto po 3 latach tracą 50% wartości wystarczy popatrzeć na portale oferujące taką sprzedaż aby obalić ten mit w ciągu kilku minut. Cena zależy od stanu technicznego nie rocznika, więc auto w niskiej cenie może być tylko i wyłącznie dla nas powodem do zastanowienia się.Dobrym sposobem na nowe auto są wyprzedaże rocznika. Możemy sporo zaoszczędzić i po negocjować z dealerem samochodowym, ponieważ chce on zrobić miejsce na nowy samochód więc z pewnością dostaniem lepszy pakiet wyposażenia i ubezpieczenia.Na wyprzedaży w salonie można zaoszczędzić nawet 10 tysięcy złotych, jak np. w przypadku niejednego modelu Forda. Takiego upustu sprzedawca auta używanego raczej nie da.

Względy estetyczne, czyli fajnie się pochwalić nowym autem

Gdy kupujemy nowy samochód możemy dostosować go do siebie. Dobrać lakier, wyposażenie i nie musimy przejechać kilku tysięcy kilometrów za naszym modelem, co może okazać się, że nie będzie spełniał naszych wymagać. Tutaj my jesteśmy klientem i my decydujemy, a nie kupujemy tego co ktoś wcześniej wybrał. Za nowymi samochodami przemawia również fakt, że w ich przypadku nikt nie będzie próbować wcisnąć nam auta po wypadku, a także z wadą prawną.

Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz