Tłumacz

piątek, 20 maja 2016

Na co uważać kupując używany samochód?

Każdego dnia tysiące Polaków zastanawia się nad zakupem samochodu lub jego wymiany na młodszy model. Dziś na naszym blogu poradzimy wam na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu abyście byli zadowoleni.

Jeżeli mamy możliwość zabrania ze sobą mechanika lub podjechania na stację kontroli pojazdów jest to idealny złoty środek w przypadku gdy nie mamy odpowiedniej wiedzy.

Podstawowym narzędziem w które powinniśmy się zaopatrzyć jest za kilkanaście złotych miernik lakieru. Możemy go także pożyczyć od znajomych, wystarczy umieścić wiadomość na swoim koncie społecznościowym a na pewno okaże się, że któryś znajomy posiada taki miernika. Zadaniem miernika jest pokazanie czy element był malowany czy posiada oryginalny lakier. Ma to duże znaczenie w przypadku gdy auto było bezwypadkowe. Ponieważ w kilka sekund potrafimy to potwierdzić.

Przyglądając się wnętrzu samochodu też nam bardzo dużo powie. Warto sprawdzić stopień zniszczenia foteli, elementów obudowy, kokpitu, wytarcia gum na pedałach i dźwigni zmiany biegu. Jeżeli podczas jazdy słyszymy piszczenia plastiku lub jest słabo zamontowany oznacza to, że wcześniej był demontowany. pytanie w jakim celu.

Kolejną rzeczą jest stan jednostki napędowej. Jeżeli silnik hałasuje oznaczać to może jego zużycie. Stan silnika jest bardzo ważny, najlepiej sprawdzić go w trakcie jazdy. Dokładnie przyjrzyjmy się wszystkim jego elementom patrząc od góry ale także i od dołu, starając się zajrzeć w każdy dostępny zakamarek. Zbyt czysty silnik może nam zasugerować, że właściciel mocno się napracował, by właśnie tak wyglądał chcąc ukryć przed nami np. wyciek oleju.

Co z silnikiem diesla? Tutaj potrzebujemy drugiej osoby która pomoże nam go sprawdzić. Na początku powinniśmy ruszyć z drugiego biegu, a osoba powinna obserwować końcówkę wydechowa. Dymienie oznaczać może zużyte końcówki wtryskiwaczy albo rozregulowaną pompęPo silniku pora na hamulce. Najprościej sprawdzić je w praktyce. Dzięki temu zobaczymy czy tarczy i klocki są w dobrym stanie czy do wymiany od razu. Jeżeli podczas hamowania auto ściąga na bok oznacza to, że są nierównomierne zużywane. Również drgania kierownicy podczas hamowania nie powinny być obecne jeżeli wszystko z hamulcami jest w porządku i nie wymagają wymiany.

Decydując się na kupno używanego auta, warto też zasięgnąć opinii wśród innych kierowców lub znajomych, jak nasze upatrzone auto zachowuje się podczas dłuższej eksploatacji. Warto też zapoznać się z cenami części zamiennych i podzespołów, które najczęściej ulegają defektowi. Nigdy nie kupujmy auta pod wpływem emocji. Warto poświecić trochę czasu aby gruntownie sprawdzić w jakim stanie technicznym jest oglądany przez nas samochód.

W przypadku gdy po zakupie będziemy mieć problem z rozrusznikiem bądź alternatorem i nie będziemy pewni czy to właśnie to warto cofnąć się kilka postów wcześniej i przeczytać nasz poradnik.

Źródło: polstarter.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz